خرید کتاب برای کودک زیر دو سال

 آخرین بروزرسانی: 1400/07/14 359 زمان مطالعه: 4 دقیقه
در این مقاله به مهمترین مزایای خریدکتاب کودک برای کودکان زیر دوسال می پردازیم. خرید کتاب کودک مناسب ترین، راه برای والدینی می باشد که دنبال راه حلی برای سرگرم کردن کودکان خود می باشند.

مزایای خرید کتاب کودک

یکی از مزایای خرید کتاب کودک این است که جنبه آموزشی برای کودکان دارد و همچنین می تواند سرگرمی مناسبی برای کودکان زیر دو سال باشد. علاوه بر این ها می تواند کودک را با دنیای اطراف آشنا کند.بنابراین هر چه کودکان با کتاب ارتباط بیشتری برقرار کنند و بیشتر برای آنها کتاب خوانده شود علاقه آنها به علم و دانش بیشتر می شود. همچنین کتاب خواندن برای کودکان زیر دو سال و یا بیشتر سبب می شود تا بیشتر مهارت های یادگیری را بشناسند و زودتر مراحل خواندن و نوشتن را یاد بگیرند. پس نتیجه می گیریم که خواندن کتاب برای کودکان زیر دو سال یا نوپا فواید بسیار زیادی دارد

کتاب کودک

خرید کتاب کودک

یکی از مزیت های خرید کتاب کودک از فروشگاه کلبه کتاب کودک، یا کودک کتاب پازل، ارائه ی کتاب هایی با رنگ های زیبا و براق و همچنین داستان های آموزنده با تصویر سازی جذاب، مناسب برای کودکان زیر دوسال و سنین مختلف می باشد. شما خوبان می توانید با خرید کتاب کودک به صورت اینترنتی از این فروشگاه بهترین استفاده لازم را ببرید چرا که صرفه جویی در زمان و همچنین هزینه کمتر را به دنبال دارد.

معرفی کتاب های خوب برای کودکان زیر دو سال

کتاب پارچه ای

کتاب های رنگارنگ و زیبای پارچه ای بهترین گزینه برای سرگرمی خردسالان می باشد که کاملا بهداشتی و بدون رنگ های حساسیت زا و سرب هستند. این کتاب ها در طرح های مختلف از جمله مزرعه ی حیوانات، وسایل حمل و نقل، حیوانات وحشی، اشکال و تصاویر هندسی و میوه ها منتشر شده است. همچنین این کتاب ها مناسب برای آموزش رنگ ها و تصویرهای گوناگون برای کودکان است که سبب تقویت حافظه ی کودک می شود. خرید کتاب کودک خصوصا کتاب های پارچه ای برای کودکان زیر دوسال بسیار مناسب می باشند و اگر توسط خردسالان جویده شود خطری برای آنها ندارد.پس کودکان به این صورت با کتاب ها آشنا می شوندو بعد از بزرگ شدن نیز به مطالعه علاقه پیدا می کنند. بنابراین آشنایی با کتاب، عادتی می باشدکه از کودکی تا کهنسالی ادامه دارد.

کتاب پارچه ای

کتاب پارچه ای برای کودکان زیر دو سال

کتاب حمام

یکی از وسایل آموزشی که برای کودکان زیر دوسال مورد استفاده قرار می گیرد کتاب حمام است. این کتاب ها دارای شکل های مختلف و رنگ های متنوع، و همچنین به صورت بادی و پلاستیکی می باشد. این نوع کتاب ها نیز مانند کتاب های پارچه ای کاملا بهداشتی و بدون رنگ های حساسیت زا و سرب هستند. خاصیت ضد آب بودن این نوع کتاب از ویژگی های مهم آن است که برای آشنایی خردسالان با مفاهیم انگلیسی مانند الفبای انگلیسی، رنگ ها و اشکال مختلف و . . . کاربرد بسیاری دارند.

کتاب حمام

خاصیت ضد آب بودن این نوع کتاب از ویژگی های مهم آن است

فواید کتاب خواندن برای کودک زیر دو سال

1_تقویت دامنه لغات و مهارت زبانی خردسالان:با استفاده درست از کتاب های تصویری، رنگ ها، حیوانات، نام اشیاء و . . .توسط والدین به کودکان می تواند مهارت های گفتاری و زبانی آنها را تقویت کند.

2_ آموزش درست مفاهیم مرتبط به خردسالان: کتاب قصه ها شخصیت های مختلفی دارند که می توانند مفاهیمی همچون زشت و زیبا، پیر و جوان بودن، چاق و لاغر، بزرگ و کوچک و . . . را به خردسالان آموزش دهد. .

3_ تقویت قوه خیالی خردسالان:یکی از مزیت های خرید کتاب کودک، برای خردسالان این است که قوه خیالی آنها قوی می شود که در نتیجه کودکان رابه دنیای خیالی می برد. کودکان نوپا با دیدن تصاویر کتاب ها و همچنین صدای کسی که برای آنها داستان می خواند،تصوراتی در ذهن خود می سازند که باعث می شود قوه خیالی آنها تقویت شود.

 

https://s18.picofile.com/file/8438238468/1.png

کتاب کودک

4_ تقویت شدن مهارت های شنیداری خردسالان:کودکان زیر دوسال بعد از یاد گرفتن برخی از صداها، بلافاصله از خود واکنش نشان می دهند و شروع میکنند به سر و صدا کردن، که این کار باعث می شود مهارت های شنیداری آن ها تقویت شود.

5_کنجکاوی خردسالان تحریک می شود: شنیدن داستان قبل از خواب توسط خردسالان،باعث می شود که در ذهن آنها تصویر سازی هایی ایجاد شود، که در نتیجه باعث کنجکاوی آن ها میشود.

6_ سبب آموزش اخلاقیات در قالب داستان میشود: کتاب ها و داستان های آموزنده اصول اخلاقی را به خردسالان آموزش می دهد. توجه داشته باشید که هر داستانی جنبه آموزشی صحیح ندارد و پدر و مادرها باید در خرید هر نوع کتاب، احتیاط کنند.

نکاتی که والدین باید در رابطه با کتاب کودک رعایت کنند

والدین علاوه بر خرید کتاب کودکباید آن کتاب را چندین مرتبه برای کودک بخوانند و شخصیت های کتاب داستان را اگر به صورت عروسک وجود داشت تهیه کنند. همچنین می بایست چند نوع کتاب داستان یا کتاب های پارچه ای را به کودک نشان دهند تا کودک برای اینکه برایش تعریف کنند خودش انتخاب کند چرا که این کار باعث می شود کودکان در آینده بتوانند حق انتخاب داشته باشند. والدین باید کتاب هایی را که کلمات محدود و متن کوتاه و همچنین تصاویر زیاد و متنوع دارد را برای کودکان خود انتخاب کنند تا خسته نشوند.

انواع کتاب های تصویری مناسب کودکان،که والدین باید با آنها آشنا شوند عبارتند از: 1- کتاب های تصویری نخستین یا آغازین 2- کتاب های تصویری مفهومی برای کودکان 3- کتاب بازیچه 4- کتاب های تصویری بدون کلام داستانی 5- کتاب های تصویری اعداد 6- کتاب های تصویری الفبا

کلام آخر

کودک والدین خود را تا سن دوسالگی الگوی خود قرار می دهد پس والدین باید سعی کنند بهترین الگو برای دلبندشان باشند و فرهنگ کتابخوانی را در کودکان خود نهادینه کنند.

فروشگاه کلبه کتاب کودک، یا کودک کتاب پازل، مرکز خرید انواع کتاب های تقویت هوش کودک، تربیتی و آموزشی، علمی، مناسب برای کودکان زیر دو سال و سنین مختلف می باشد. انواع کتاب کودکان و خردسالان زیر دو سال از جمله کتاب های شعر و کتاب های قصه، کتاب های مقوایی و پارچه ای می باشد.

جهت اطلاع بیشتر در رابطه با خرید کتاب کودک، برای کودکان زیر دو سال به سایت فروشگاهی کلبه کتاب کودک Www.kidbookpuzzle.comمراجعه کنید.

فایل صوتی مقاله را می توانید از لینک زیر گوش دهید.

https://b2n.ir/s77831

 

 

 

مدیر مجله

دیدگاه کاربرانورود به سیستم جهت ثبت نظر