تجربه ای نو با انتخاب کتاب کودک با ورقهای سخت

 آخرین بروزرسانی: 1400/06/21 440 زمان مطالعه: 4 دقیقه
در این فروشگاه می توانید انواع کتاب کودک با ورقهای سخت را انتخاب کنید. کتابهایی با جنس مرغوب که برای کودک شما می تواند تا مدتها همبازی خوبی باشد. کتابها برای رشد کودکان نقش بسزایی ایفا می کنند.

 

پیشنهاد انتخاب کتاب کودک با ورقهای سخت

کتاب یکی از بهترین گزینه ها برای پرورش روح هر انسان می تواند باشد. می تواند تجربیاتی را به افراد منتقل کند که خودشان آن را تا به حال به شکل انفرادی کسب نکرده اند و این یعنی دادن فرصت برای شناخت بیشتر بدون اینکه آن فرد آسیب و لطمه ای ببیند. کودکان هم باید از فواید کتاب از همان دوران کودکی بهره‌مند شوند. کتاب هایی مناسب سن آنان و البته با جذابیت های مخصوص کودکان. کتاب هایی برای پرورش روح آنان همراه با رشد جسمی.خرید اینترنتی کتاب کودک با ورقهای سخت را می توانید از فروشگاه اینترنتی کلبه کتاب کودک،  انجام دهید. پیشنهادی منحصر به فرد برای والدینی که هر کتابی برای کودک خود می خرند، زیاد دوام نمی آورد!

اهمیت کتاب و کتابخوانی برای کودکان

در مقدمه هم گفتیم که اهمیت کتابخوانی برای بزرگسالان روشن است اما فواید کتابخوانی فقط برای رده سنی بزرگسالان نیست و به جرأت می توانیم بگوییم که تاثیر مطالعه و کتاب خوانی بر سنین خردسالی می تواند بیشتر هم باشد.

کتابخوانی برای کودک می تواند سبب افزایش توانمندی های او شده و دنیای جدیدی را جلو چشمان او می گستراند. پس تنها کارکرد کتاب خواندن برای کودک، خواباندن او نیست. پرورش استعدادها و تخیلات وی نیز می باشد. کتاب مهارت های زندگی را به کودکان می آموزد. کتاب دنیایی در پیرامون کودک خلق می کند؛ که او ندیده و تجربه نکرده است.

بهتر است علاقه به کتاب و کتاب خوانی از کودکی ایجاد شود و شما به عنوان والدین کودک می توانید عملا این مسئله را به او بیاموزید. یعنی زمانی که کودک در خانه کتاب دست گرفتن و مطالعه شما را می بیند این رفتار را آموخته و برای او به عنوان یکی از کارهایی که "باید" انجام شود، می پذیرد. هیچ چیز به اندازه رفتار عملی والدین نمی تواند موثر باشد. الگوی رفتار صحیح را باید از خود شروع کنیم.

کودک با مطالعه کتاب چه توسط والدین برای او و چه خودش به تنهایی و بدون کمک والدین، بهتر می تواند بر احساسات خود کنترل داشته و آنها را بهتر بشناسد.

خرید اینترنتی کتاب کودک با جلد سخت

خرید اینترنتی کتاب کودک با ورقهای سخت

علاقمند کردن کودک به کتابخوانی

اگر با برنامه ریزی برای فرزندان خود کتابخوانی را شروع کنید، بعد از مدت کوتاهی می بینید که خود کودک با عشق و علاقه زمان خواندن کتابش را به شما یادآوری هم می کند. علاقه کودک به کتاب داستان یا کتاب شعر را به مرور می توانید متوجه شوید. اما سعی کنید انواع کتاب ها را از ابتدا برای کودک (منظور سبک نوشتاری آن است) بخوانید تا او با انواع کتاب ها آشنایی پیدا کند. اگر هم کودک شما شیرخوار و یا در بازه سنی یک و دو سالگی است و از ورقه ورقه شدن های کتاب او خسته شده اید؛ ما به شما پیشنهاد خرید کتاب کودک با ورقهای سخت، را می دهیم.

کتابخوانی و اثرات مثبت آن

 با خواندن کتاب کودک می تواند مهارت های مختلف اجتماعی را کسب نماید و همچنین هنر تعامل و درک متقابل را تا حدودی بیاموزد.

 کتابخوانی از سنین کودکی باعث می شود که دایره لغات کودک اضافه شود و آمادگی نسبی در کودک برای خواندن و نوشتن پیدا شود.

 

 گوش دادن به قصه خوانی می تواند صبر کودک را بالاتر ببرد و خوب گوش کردن را به او آموزش دهد.

 حتی در حین کتابخوانی و داستان خوانی هنر گفتگو و احترام گذاشتن به دیگران هم به طور خودکار به کودک آموزش داده می شود بخصوص اگر در حین کتاب خواندن سوال هایی هم از کودک پرسیده شود و باب تعامل بیشتر باز شود.

. شما با خرید کتاب کودک با ورقهای سخت، می توانید کتابی را در دسترس کودک تان قرار دهید که مقاومت بالایی داشته و خیلی زود از بین نمی رود. کودکان به دلیل سن و سالی که دارند، و البته شیطنت ها و بازیگوشی هایی که مختص سن آنهاست، قاعدتا نمی توانند خیلی خوب از اسباب و وسایل خود به نحو احسن مراقبت کنند، پس بهتر است ما به عنوان والدین آنها وسایل و سرگرمی هایی تهیه کنیم که مقاومت و ماندگاری بالایی داشته باشند. کتاب کودک مقاوم همان چیزی است که به دنبالش هستید. هزینه های شما هم کاهش می یابد.

. کودک با گوش کردن به داستان و روایت کتاب؛ و شریک کردن او در روند ادامه داستان با پرسش هایی که می توان هر از گاهی از او پرسید، میتواند تخیل خود را پرورش دهد، شخصیت پردازی را یاد بگیرد و قوه ابتکار خود را به کار گیرد.

. کتاب خواندن می تواند تمرکز؛ خلاقیت و کنجکاوی، روش حل کردن مسئله ها، رویارویی با چالش های جدید؛ تفکر و عاقبت نگری و... را در کودک افزایش دهد.

. روابط بین والدین و کودک با کمک کتاب خواندن می تواند تقویت شود و بهبود یابد و صمیمیت بین آنها را افزایش دهد.

. اعتماد به نفس کودک می تواند بالاتر برود و قدرت سخنوری بهتری پیدا کند.


خرید اینترنتی کتاب کودک با جلد سخت

 

چه کتابی برای کودکمان تهیه کنیم؟

بعد از اینکه فهمیدیم چرا کتاب برای کودک مفید است می رسیم به مسئله بعدی که چه نوع کتابی برای کودک مفید است. سوالی که برای اغلب والدین پیش میاید که چه کتابی برای کودکمان بخریم؟

شاید به نظر بعضی افراد خرید کتاب کودک انقدر هم کار پیچیده ای نیست و کافیست به جلد و آب و رنگ ظاهری آن توجه کنیم یا کافیست به کودک خود نشان دهیم و اگر او پسندید، آن را برایش بخریم!

اما اینطور نیست. خرید  کتاب کودک با ورقهای سخت، یکی از پارامترهای این انتخاب می باشد. اینکه حتما کتاب مقاومی انتخاب کنیم تا به راحتی پاره نشود. اما مسائل مهمتری هم در انتخاب کتاب کودک وجود دارد.

1)کتابی که برای کودک‌تان در نظر دارید، باید با سن کودک شما همخوانی داشته باشد. گروههای سنی که با توجه به آن کتاب کودک را تقسیم بندی می کنند عبارتند از: گروه سنی قبل از دبستان (الف)، گروه سنی آغاز دبستان (ب)، گروه سنی پایان دبستان(ج)، دوره راهنمایی(د)، دوره دبیرستان (ه)

البته بین کتاب های گروه سنی قبل از دبستان که از دوره شیرخواری تا پایان 6 سالگی را شامل می شود، باز هم باید تفاوت قائل بود. کتابی که برای نوزاد تا 1 سال در نظر گرفته می شود از جنس نمدی، فومی، پارچه ای و مقاوم باشد باشد اما برای کودکی که 2 تا 6 سال است می توان کتاب هایی با ورق معمولی خرید.

خرید کتاب کودک با ورقهای سخت، برای این بازه سنی، می تواند گزینه خوبی باشد که شما می توانید از وب سایت کتاب،کودک،پازل، آن را تهیه کنید.

2) سن کودک حرفی جداست و استعداد و توانمندی های کودک حرف دیگری است. منظور اینکه ممکن است دو کودک هم سن باشند اما میزان استعداد و علاقه مندی آنها به کتاب، سرعت رشد و ...آنان با یکدیگر بسیار متفاوت باشد. به همین دلیل است که نمی توان یک عنوان کتاب را برای دو کودک همسن، فقط به صرف هم سال بودن در نظر گرفت.

3) مورد بعدی که در خرید کتاب باید توجه داشته باشید، این است که مفاهیم کتاب خیلی سخت و پیچیده نباشد و کودک از عهده فهم و هضم آن برآید. البته اگر کتابی را پیدا کردید که دایره لغات زیادی را در خود داشت و شاید کمی با استعداد کودک همخوانی نداشت، می توانید از روش ساده سازی استفاده کنید.

یعنی در هنگام خواندن کتاب، به جای عبارات و لغات مشکل، کلمات ساده تری را در نظر بگیرید. با گفتگو و تبادل نظر با کودک تان در رابطه با آن مفاهیم و نشان دادن نقاشی و عکس کتاب و... تا حدودی از پیچیدگی کلمات می توانید بکاهید.

4) نویسنده و مترجم کتاب، تصویرگری آن، موضوع کتاب، پیام داستان، ناشر کتاب هم می توانند از مواردی باشند که در حین خرید باید به آنها توجه داشته باشید.

5) کتاب هایی با تصاویر با کیفیت انتخاب کنید. منظور از کیفیت هم نوع چاپ آن نیست! تصاویر و نقاشی هایی که برای انتقال بهتر پیام داستان در کتاب کودک گنجانده می شوند، می توانند حتی بهتر و بیشتر از کلمات موضوع اصلی داستان را منتقل کنند. کتاب هایی با تصاویر خشونت آمیز، برگرفته از شخصیت های کارتونی معروف، رنگ آمیزی تند و تیز، گیج کننده و غیر واحد، نمی توانند کتاب های مناسبی برای کودکان باشند.

6) موضوع داستان هم از ارکان خیلی مهم برای انتخاب کتاب است. نکته ای که باید در نظر داشت این است که علاقه مندی کودک خود را در موضوعات مختلف بشناسید و فقط به توصیه خویشاوندان و دوستان، کتاب نخرید. باید ببینید کودک شما چه چیزی را دوست دارد، نه شما و نه افراد دیگر!

7) اگر در کتابی، پیام خاصی که مدنظر شماست، ندیدید، فورا آن را کنار نگذارید! گاهی لذت بردن از کتاب، ایجاد تخیل، وادار شدن کودک به تفکر و ایجاد خلاقیت و مواردی از این دست، هدف کتابخوانی است. کودکان خودشان با قدرت و ادراکی که دارند، می توانند هر آنچه در کتاب ها هستند را دریافت کنند. لازم نیست کتاب ها حتما در انتهای خود نتیجه گیری مثبت و پیام واضحی داشته باشند.

ملاک هایی برای انتخاب سریع و آگاهانه کتاب کودکان

- اولین چیزی که در رابطه با کتاب با آن سروکار داریم، طرح روی جلد کتاب است. طراحی جلد کتاب کودک اهمیت بالایی دارد و می تواند شوق و علاقه کودک را در خواندن آن کتاب بیشتر کند. طرح کتاب می تواند خلاصه داستان را شسته و رفته در یک نگاه به کودک منتقل کند.

- شخصیت های اصلی داستان را می توانید با یک نگاه و مطالعه مختصر بشناسید. شخصیت های زنده و به روز، با تصاویر و نقاشی های زیبا و قابل باور، می تواند کودک را به خواندن کتاب علاقه مندتر کند.

- نگارش متن داستان پیچیدگی نداشته باشد و مناسب با سن و توانمندنی کودک باشد. در نگارش متن کتاب از کلمات ناهنجار و غلط استفاده نشده باشد.

خرید اینترنتی کتاب کودک با جلد سخت

- نوع کاغذ؛ ابعاد و قطع کتاب هم می تواند کاری کند که کودک کتابی را از بین انبوه کتابها بیشتر بپسندد. کتاب هایی با اندازه های مناسب و کوچک، با وزن مناسب و سبک و با جلوه خوب و زیبا و البته مقاوم، می توانند بیشتر مورد پسند بچه ها قرار بگیرند. سایت فروشگاهی کتاب،کودک،پازل می تواند خرید اینترنتی کتاب کودک با ورقهای سخت را برای شما آسان کند. بعضی کتابها  حالت دایره یا اشکال دیگر را دارند، که مسلما جذابیت بیشتری برای کودکان ایجاد خواهند کرد.

 

 

- قیمت کتاب هم از جمله موضوعاتی است که در انتخاب کتاب کودک می تواند موثر باشد. البته منظور این نیست که کتاب های گرانتر لزوما با کیفیت تر هستند.

- تصویرسازی های کتاب که در رشد تخیل و قدرت ابتکار و شخصیت پردازی کودک می تواند بسیار اثرگذار باشد را هم در نظر داشته باشید(در قسمت قبل مفصل در این باره توضیح داده شد)

- فونت و اندازه کلمات هم خیلی مهم هستند. بچه هایی با سنین کمتر از کتاب هایی با لغات درشت تر بیشتر استقبال می کنند. این مسئله به نوع تکامل حس بینایی آنها و درک آنها از خواندن برمی گردد.

- حجم کتاب برای کودکان باید متناسب با سن و حوصله آنها باشد. کتابی که تعداد صفحات زیادی دارد و داستان آن طولانی است، معمولا برای کودکان کوچکتر مناسب نیستند. چون حوصله آنها کم است و تا مدتها نمی توانند در یک گوشه بی حرکت بنشینند و به داستان کتاب گوش بدهند.

- عباراتی کوتاه و ساده داشته باشد، نظم فکری کودک را بر هم نزند، فاصله بین خطوط و صحافی آن قابل قبول باشد.

فروشگاه کلبه کتاب کودک

خرید کتاب کودک با جلد سخت، موضوع و بهانه ای شد تا به سایت فروشگاهی کلبه کتاب کودک با  نام کتاب،کودک،پازل برسیم. این فروشگاه، ارائه دهنده تخصصی انواع کتاب و پازل برای سنین مختلف کودکان می باشد. از جمله کتاب هایی که در این فروشگاه اینترنتی می توانید پیدا کنید؛ انواع کتاب های داستان و شعر؛ رنگ آمیزی و آموزش کاردستی، سرگرمی و کتاب کار است.

این فروشگاه با راه اندازی وب سایت خود، خدمات خود را به تمام کودکان ایرانی ارائه می دهد. پازل ها و سرگرمی های چیدنی و ساختنی، می تواند به رشد مهارت های حرکتی و شناختی کودکان کمک کند.

مزیت اصلی خرید اینترنتی کتاب، این است که قدرت انتخاب خریدار بسیار بالاتر رفته و یک فروشگاه اینترنتی می تواند دنیایی از تنوع را در برابر خریداران بگستراند.

https://www.kidbookpuzzle.com

 

 

 

 

 

مدیر مجله

دیدگاه کاربران

صالح صابونی

بعضی از بچه ها کتابایی با ورقهای سخت روهم پاره می کنن البته بعضیاش خیلی صحافی خوبی ندارن ولی من از اینا که معرفی کردین برای پسرم خریدم دوامشون خوب بود

1401/04/29     login پاسخ

اعظم کریمی پور

کتابهایی که با ورق های مقوایی هستن برای کودکانی که کتاب رو پاره می کنن خیلی مناسب تره ورقه های بعضیاش ممکنه جدا بشه ولی بازم ورقه های کتاب قابل استفادس

1400/06/20     login پاسخورود به سیستم جهت ثبت نظر